Piknik Rodzinny z okazji Dnia Matki i Dziecka – 29 maj 2022 r. w ramach 30-lecia Caritas Diecezji Sandomierskiej

Po trzyletniej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną, Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem ponownie otworzyło swoje bramy dla gości. W niedzielę, 29 maja 2022 roku, na placu przy budynku Centrum Caritas odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka zorganizowany przez Caritas Diecezji Sandomierskiej, Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem oraz Gminę i Miasto Rudnik nad Sanem. Na licznie przybyłych Rudniczan, i nie tylko, czekało mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.

Piknik rodzinny swoją obecnością uświetnili: ks. Bogusław Pitucha – dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej, p. Waldemar Grochowski – Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem, p. Maciej Szymański  dyrektor – Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a także ks. Stanisław Czachor – dziekan i proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem wraz z księżmi wikariuszami. Gośćmi specjalnymi pikniku były dzieci i młodzież z domu dziecka z Pionierska koło Mariupola przebywające wraz z opiekunami w Ośrodku Caritas. Zebranych powitał ks. Tomasz Szostek z Centrum Caritas.

Piknik rozpoczął się od występu Krakowskiego Teatru Biblijnego pt. „Małe przypowieści”. Interaktywny spektakl, wraz z aktorami, współtworzyły dzieci. Niewątpliwie inscenizacja została przyjęta pozytywnie i cieszyła się dużym zainteresowaniem widzów. Po jej zakończeniu odbyła się pierwsza część koncertu hip-hopowego zespołu Full Power Spirit, wpisującego się w nurt muzyki chrześcijańskiej. Następnie na scenie zaprezentował się kabaret Świerszczychrząszcz. Rozbawieni widzowie gromkimi oklaskami nagrodzili artystów. Kolejnym punktem była druga część koncertu zespołu Full Power Spirit. Muzycy, tym razem, śpiewając, opowiedzieli historię świętych i błogosławionych, będących dla nas wzorem w drodze do nieba. Gwiazdą wieczoru był zespół Ambitus Duo, który wystąpił z programem pt.: „Śpiewnik Seweryna Krajewskiego”. Spośród wszystkich utworów Seweryna Krajewskiego wykonano najpiękniejsze i chyba najbardziej lubiane przez publiczność. Nastrojowy występ był zwieńczeniem tegorocznej edycji pikniku rodzinnego w Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem.

Obok występów artystycznych nie brakowało również innych atrakcji, szczególnie dla najmłodszych. Były dmuchańce i bańki mydlane. Zjeżdżalnie i malowanie twarzy w wykonaniu zarówno terapeutów WTZ Rudnik nad Sanem, jak i pracowników Medical School w Stalowej Woli. Fotobudka, gry i zabawy, wata cukrowa i lody. Podczas pikniku serwowano także kiełbaski z grilla. Dodatkową atrakcją była parada motocyklistów, wóz strażacki i radiowóz policyjny, a także kiermasz wyrobów rękodzielniczych uczestników Centrum Caritas.

Ciepła, słoneczna pogoda oraz moc atrakcji sprawiły, że niedzielne popołudnie 29 maja upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze.