W niedzielę, 3 lipca, na terenie kompleksu rekreacyjnego nad Zalewem Podwolina w Nisku. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Program był podzielony na cztery strefy: aktywności, animacji, plenerową i wystawców. LetNisko rozpoczął się już o godz. 9.00 od rozgrywek siatkówki plażowej z udziałem drużyny Orkan Nisko.

O godz. 10.00 wystartowała XII edycja Niżańskich Regat, a o godz. 11.00 MKS „Sokół” Nisko, KS Podwolina i KP Zarzecze.

W samo południe Stowarzyszenie Turystyczno-Ekologiczno-Przyrodnicze Ziemi Niżańskiej zaprosiło na dziecięce zawody wędkarskie „Spotkanie z wędką”.

O godz. 14.00 można było zobaczyć pokaz armwrestligu zorganizowany przez Klub Wiking Nisko, a o godz. 16.00 wziąć udział w Projekcie Plaża Dance.

Od godziny 14.00 do 18.00 najmłodsi mogli cieszyć się strefą animacji. Zaplanowano Animacje ZIQA, Happy Bus Fundacji Happy Kids, warsztaty rękodzielnicze „Akcja Kreacja” z NCK „Sokół”, „Piracką Przystań”, czyli gry i zabawy z harcerzami Hufca ZHP Nisko, Wojewódzką inaugurację akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i „Bezpieczne wakacje” z PSSE w Nisku, a także można było zobaczyć i wziąć udział w biciu rekordu Polski na najdłuższy grzejnik aluminiowy z KFA Armatura.

Na powitaniu lata nad Zalewem Podwolina w Nisku nie zabrakło muzyki i występów na scenie plenerowej. O godz. 14.00 muzyczne harce na scenie, czyli „Pirat Żubr w akcji”.

O 17.00 na scenę wyszło Studium Wokalne NCK „Sokół” z programem „Morskie Opowieści”. Po nich wystąpili: zespoły Mechanicy Schanty i Wiewiórka na drzewie. Podczas części oficjalnej ogłoszony został również finał Niżańskich Regat.

Otwarcie lata Podwolina koło Niska